O nás

15 km od Banskej Bystrice smer Brezno sa v obci Lučatín, miestna časť Predľubietová, nachádza Grajciar.

Malý rodinný penzión s vychýrenou reštauráciou bol prestavaný z pôvodnej budovy lesnej správy (horárne) postavenej v roku 1889.

V podobnom duchu gazdovského domu bol v roku 2005 otvorený ako nová reštaurácia na hlavnom ťahu 66 smer Brezno.

Dostatočne veľké parkovisko, pohodlie a bezpečie, krásne detské ihrisko, štýlová letná terasa,

chutné jedlo, možnosť ubytovania robí z Grajciara komplexné zariadenie, kde vidieť snahu vyhovieť zákazníkovi vo všetkom možnom a veľa krát aj nemožnom.

Za tých pár rokov sme sa stali neodmysliteľnou súčasťou tohto prekrásneho kraja. V nadmorskej výške 400 mnm sme zároveň aj vstupnou bránou do Národných parkov Nízkych Tatier a Slovenského Rudohoria. Možnosti na rozvoj cestovného ruchu a objavovania krás prírody je tu stále neúrekom..

 • Rýchla obsluha jedlo na jedničku fakt na tanieri to vyzerá výborne a ešte lepšie chutí 😊

  Patrik Sojak,
  Google plus

 • Veľmi kvalitné jedlo (+poriadne porcie) a aj obsluha v pohode. To všetko za prijateľnú cenu. Nejako zásadne neprekvapí, ale poslúži viac než dobre. BONUS: pravá Kofola!

  Adam Herich,
  Google plus

 • Super kuchyňa aj pivo, dobré ceny, úslužný personál; mávajú plno, objednávky jedla urýchľujú čašníčky cez PDA

  Maroš Ševčík,
  Google plus

 • Veľmi radi sa sem stále vraciame. Výborná kuchyňa a príjemná obsluha. Z Banskej Bystrice ste tu za pár minút . Výborné miesto na menšie rodinné oslavy... aj s deťmi na ktoré v tomto penzióne mysleli. V lete je to tiež obľúbená zastávka pre člnkárov ktorí splavujú Hron tečúci pár metrov od tohoto príjemného miesta.

  Peter Vrbický,
  Google Plus